Плитка товщиною 2см підходить не тільки для класичного укладання на клей та стяжку, наприклад для облицювання парковок чи басейнів. Потовщений керамограніт монтують, у тому числі, і сухим способом: на підлогу терас і патіо, поверхня експлуатованих плоских дахів і використовують як покриття садових доріжок. Потовщений керамограніт має довгий термін служби, а також відмінні експлуатаційні та естетичні характеристики. Він набагато перевершує інші матеріали, у тому числі натуральний камінь, у сфері зовнішнього облицювання поверхонь.

 

 

 Мінімальне водопоглинання в порівнянні навіть з натуральним гранітом перешкоджає утворенню цвілі та моху на матеріалі, а багата гама відтінків та дизайнів перевершує доступний вибір природних візерунків дерева та каменю. До того ж схожість керамограніту з натуральними матеріалами відкриває широкі можливості його застосування в дизайні ландшафту та споруд.
   Виділяє 20-міліметровий керамограніт незвичайна простота укладання. При необхідності керамогранітну плитку вагою в 16-18 кг, укладену сухим способом, можна за кілька секунд встановити або зняти (щоб перевстановити) без проведення складних будівельних робіт.

   

 

 

   3 СПОСОБИ МОНТАЖУ ПОТОВЩЕНОГО КЕРАМОГРАНIТУ 

Спосіб укладання плит вибирають залежно від призначення та способу експлуатації поверхні. Найбільш затребувані такі варіанти:

   • Укладання сухим способом на траву, пісок, ґрунт або гравій застосовують для створення пішохідних доріжок та відкритих майданчиків для відпочинку в саду. Можливе тимчасове та сезонне використання потовщеного керамограніту для створення терас, патіо та інших подібних споруд.

   • Традиційне укладання на стяжку підходить для вулиці та приміщень з високими та інтенсивними навантаженнями на поверхню. Традиційний монтаж потовщеного керамограніту затребуваний при організації паркувальних майданчиків, облицювання громадських та промислових об'єктів, басейнів тощо.

   • Укладання на пластикові опори застосовують при монтажі так званих фальшпідлог з можливістю проведення прихованих інженерних мереж. У цьому випадку між поверхнею основи та плиткою залишається відкритий простір, де можна розмістити електричні кабелі, водопровідні труби та інші елементи комунікацій. У той же час шви між плитками залишають відкритими та використовують для відведення опадів. Подібний спосіб монтажу затребуваний при облаштуванні дахів, що експлуатуються, а також терас.

     

 

 СУХЕ УКЛАДАННЯ ПОТОВЩЕНОГО КЕРАМОГРАНIТУ

   Для нормальної експлуатації покриття при сухому укладанні керамограніту необхідно забезпечити відведення води. Для цього використовують дренаж та формують ухил поверхні ґрунту. Крім того, в окремих випадках, щоб запобігти проростанню коріння рослин і відокремити дренажний шар від ґрунту, застосовують геотекстиль.

    • Сухе укладання на грунт (гравій). Спочатку слід зняти шар ґрунту завтовшки 15-20 см і утрамбувати ґрунт, забезпечивши ухил 2% для відведення опадів. На дно поглиблення укладають шар ландшафтного геотекстилю, який насипають гравій чи щебінь (фракції 15-35 мм) шаром 8-12 див і трамбують. Далі ще один шар геотекстилю укладають несучий шар з гравію (фракції 4-8 мм) товщиною 5 см, і знову трамбують, зберігаючи ухил 2%. На гравій розміщують плити керамограніту, залишаючи шви завтовшки від 5 мм. Для кращого зчеплення з шаром, що несе, плитку простукують гумовим молотком. Якщо в цьому є потреба, шви можна закрити промитим або полімерним піском, який пропускає воду. Шви завтовшки 2-3 см і більше можна залишити порожніми.

 

 

   • Сухе укладання на траву. Спочатку необхідно видалити з поверхні газону дерни шаром 5-6 см, який точно відповідає розмірам плитки. Потім слід утрамбувати грунт і насипати шар, що несе, з гравію (фракції 4-8 мм) так, щоб при укладанні 20-міліметрової плитки висота трави була мінімум на 1 см вище поверхні керамограніту. Рекомендована товщина швів між плитками, у ролі якої зазвичай виступає газон, має становити від 2 див.

 

 

   • Сухе укладання на пісок. Керамограніт можна використовувати на піску, наприклад, на пляжі. Для цього досить просто розрівняти пісок і акуратно укласти плитку, залишаючи шви завтовшки не менше 2 см. Після цього плитку теж варто простукати гумовим молотком і вирівняти

 

   

 

   ТРАДИЦIЙНА УКЛАДКА НА СТЯЖКУ

• Підготовка основи. На вулиці потовщений керамограніт можна укладати на спеціально підготовлену армовану металевою сіткою стяжку завтовшки близько 5 см. Стяжку можна облаштувати на бетонній підставі товщиною 10-15 см, яку зверху заливають 10-сантиметровою подушкою із щебеню або гравію (фракції 15-35 мм). Товщина та склад шарів основи може змінюватись в залежності від передбачуваного навантаження на поверхню. Як і в попередньому випадку, для відведення опадів необхідний ухил 2%.

• Укладка плитки. Монтаж проводять за стандартною технологією із нанесенням клею зубчастим шпателем на поверхню як стяжки, так і керамограніту. В основному для цього використовують еластичні різновиди клею для зовнішнього застосування під керамограніт на цементній основі. Шви завтовшки від 4-5 мм затирають вуличними цементними затірками. Крім того, через кожні 10-15 м2 залишають розширювальні шви.

 

 

 

 

       УКЛАДАННЯ НА ПЛАСТИКОВІ ОПОРИ (МОНТАЖ ФАЛЬШПIДЛОГИ)

   • Підготовка основи. Монтаж керамограніту на пластмасові опори проводять на підготовлену поверхню. У разі вуличного застосування, наприклад, на даху або на відкритій терасі, поверхня повинна бути покрита гідроізоляційним матеріалом і мати ухил 2% для відведення води.

   • Встановлення опор. Для монтажу використовують набір фіксованих чи регульованих пластикових опор. Їх встановлюють безпосередньо на поверхню основи та розміщують у місцях, де примикають кути чотирьох сусідніх плиток.

   • Укладка плитки. Після встановлення опор на них по черзі укладають плитку та перевіряють рівність покриття. Для відведення опадів плитки укладають з ухилом близько 1,5%. Положення та ухил плиток коригують залежно від виду опор – за допомогою додаткових аксесуарів або за рахунок самих елементів фальшпідлоги. У місцях примикання покриття до стін опори підрізають. Шви між плитками, які визначаються шириною розпірок опор (зазвичай 3-5 мм) залишають порожніми.

 

 

   Як уже говорилося, у просторі між плитками та основою можна розміщувати інженерні комунікації. Рекомендована висота опори для плитки 60 × 60 см не повинна перевищувати 10 см. При використанні опор висотою більше 10 см, плитки потрібно підсилити, приклеївши на звороті скловолокнисту сітку. А якщо висота опор – від 20 до 30 см, для посилення плит приклеюють оцинкований сталевий лист або використовують п'яту опору по центру плитки